54. kütüphane Haftası TKD İzmir Şubesi Tarafından İzmir’de Düzenlenecek Olan Etkinliklerle Kutlanacak

Prof Dr. Bülent YILMAZ İzmir’de yapılacak 54. kütüphane Haftasında “Kültürel Değişim Sürecinde Yeni Nesil Çocuklar Yeni Nesil Kütüphaneler” başlığı ile Açılış konuşmasını AKM’ de yapacak.

Açılış Konuşması: 26 Mart 2018 Pazartesi saat: 14.00, Atatürk Kültür Merkezi, İzmir’de yapılacak

Münih İl Kütüphanesi’nde kütüphaneci olarak çalışan Judith Böttger’in uzmanlık alanı çocuk ve gençlik edebiyatı, aynı zamanda kendisi Medya Pedagojisi Komisyonu üyesi. Böttger Kütüphane Haftası’nda İzmir Goethe Enstitüsü’nde kütüphaneciler için bir sunum yapacak.

Düzenlenen etkinliğin amacı kütüphaneciler arasında uluslararası çalışmaları ve bilgi paylaşımını geliştirmek.

Sunum 28 Mart saat:14.30’da Goethe Enstitüsü Konferans salonunda yapılacak.

İzmirde Kütüphane Haftasında Düzenlenecek Diğer Bir Etkinlikte Şudur:

Arzu Gürz Abay iki dilde Almanca ve Türkçe çocuk kitapları yazıyor. İzmir’de düzenlenen Kütüphane Haftası etkinliklerinde TAKEV okulu öğrencilerine okuma yapacak. Okumadan sonra yazar Gürz Abay kütüphaneciler ile “Çocuklarda okuma alışkanlığı nasıl arttırılabilir?” başlıklı bir tartışma yürütecek.

Okuma 29 Mart Perşembe günü saat: 14.30’da Goethe Enstitüsü İzmir Konferans salonunda yapılacak.

Ayrıca 28 MART 2018 ÇARŞAMBA günü İzmir Kütüphanecilerinden “Farklı Uygulamalar, Çarpıcı Konuşmalar” oturumu İYTE Kütüphanesinde yapılacak. Kütüphanelerdeki farklı ve yeni uygulamalar Pecha Kucha sunumlarıyla gerçekleştirilecek.

Pecha Kucha Sunum Tekniği Nedir?

Japonya’da ortaya çıkan Pecha Kucha tekniği, fikirleri etkili ve hızlı biçimde anlatarak bu zorlukla başa çıkmak için kullanabileceğiniz tekniklerden biridir.  Pecha Kucha tekniği ile 6 dakikalık eğlenceli sunumlar gerçekleştirilecek.

54. kütüphane Haftası İçin Hazırlanmış Olan Afiş Aşağıda Görülmektedir.