Bursa – Gölyazı Ünallar Ortaokulu Kitap Yardımı Bekliyor

Ben bir köy öğretmeniyim. Bursa’ya çok değil 30 km mesafede olan bir düş ülkesi Gölyazı’nın öğretmeni..

Bizim köyün kahvaltısı meşhurdur. Sonra çeşit çeşit el açması gözlemeleri, turna balığı, levreği.. İncecik bir köprü ile ana karaya bağlı olan yarımadası ve poz poz fotoğrafları..

Hiç geldiniz mi gördünüz mü bilmiyorum ama bir de çocukları.. Öğrenmeye aç gözlerle bakan, sevgi dolu çocukları…
Belediyenin gönderdiği Gezici Kütüphane’yi günlerce gözlerini yollara yatırıp bekleyen, kitap dolu otobüsün arkasından neredeyse kilometrelerce koşup onu yolcu eden çocukların okulu burası.

Ne yaptık ettik, derme çatma bir alan ayırdık ve çocuklarımızın gözlerindeki pırıltıyı daim kılmak için mini(ci)k bir kütüphane yarattık.

Onlar okumak istiyor.

Hikayeyi, masalı; gerçeği olduğu kadar hayali; düşünmeyi olduğu kadar düşlemeyi; durmadan ama durmadan merak etmeyi.. İçlerindeki Küçük Kara Balık, yaşıtları gibi yeni ve kaliteli çocuk kitaplarıyla, dergileriyle denizle buluşmak istiyor.

Köyün girişindeki eski değirmenin hemen yanında.. Gölyazı Ünallar İlk ve Ortaokulu, bir sözcük ülkesi kurmak istiyor çocuklara. Anasınıfından ortaokula kadar..

Sesimize ses verip bir harf de siz ekler misiniz sözcük ülkemize?..

İletişim Bilgileri
İlgili Kişi: Evrim Yavuz (Gölyazı Ünallar Ortaokulu Türkçe Öğretmeni)
Adres: Gölyazı Ünallar Ortaokulu Gölyazı/BURSA
E.posta: evoironi@gmail.com
*** Bursa’dan kitap bağışında bulunacak olanlar okulumuza gelip çayımızı kahvemizi içebilecekleri gibi 100. Yıl Metro İstasyonu’nun hemen yanındaki Oyunbaz Sanatla Eğitim’e bırakabilirler.