Çantalı Üst Giysi – Giysiye Eklenerek Bir Bütün Halinde Kullanılabiliyor

Design Week Turkey 2017 fuarında dikkat çeken standlardan biride giysiye eklenerek bir bütün halinde kullanılabilen Çantalı Üst Giysi ürünün tanıtıldığı stand oldu.

Tasarımı Esin Öney Nayir Tarafından yapılan çantalı üst giysi giysinin sırt kısmına özel apartlarla takılan çantadan oluşuyor.

Sistem çantanın üst bedene giyilen giysiye “mont,yelek,ceket v.b” fermuar, bağcık, veltra tutucuları gibi aparatlarla takılıp çıkarılması özelliğine sahiptir.

Giysinin sırt kısmına özel apartlarla eklenen çanta; eklendiği yerden çıkarılarak tek kullanılabildiği gibi giysiye eklenerek bir bütün olarak da kullanılabiliyor.

Bu ürün sayesinde geleneksel çanların kullanımında ortaya çıkan sırt ağrıları ortadan kalkıyor.

Tasarımcı Esin Öney Nayir Kimdir?

Tasarımcı Esin Öney Nayir 1974 yılında İstanbul’da doğdu. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2009 yılında İstanbul Tasarım Merkezi Endüstriyel Tasarım dersleri aldı. 2015 yılında kendi adına tescil ettirdiği “essin” markalı “Çantalı Üst Giysi” ile 3-6 Mart 2016 tarihinde ülkemizde düzenlenen Uluslararası ISIF 16 Fikir ve Buluş Fuarında Endüstriyel Tasarım alanında 3. seçilerek “İstanbul International İnventions ISIF’16 Bronz Madalya” ile ödüllendirildi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*