Columbia Universitesi Arşivleri – Columbia University Archives

Columbia Universitesi Arşivleri – Avery Kütüphanesi, Birlik Teoloji Seminerindeki Burke Kütüphane Arşivleri, Nadir Kitaplar ve El Yazması Kütüphanesi –

Avery Kütüphanesi,  Resim ve Arşiv Bölümü, öncelikle 19. ve 20. yüzyıl Amerikan mimarlarının çizimleri ve mimari kayıtlarından oluşmaktadır. Orijinal ve reprografik çizimler, fotoğraf malzemeleri, proje ve inşaat dosyaları, iş kağıtları, yazışmalar, günlükler, kırtasiye kitapları ve fakülte ve kişisel kağıtlardan oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Birlik Teoloji Seminerindeki Burke Kütüphane Arşivleri, araştırmacıya yönelik geniş bir yelpazede temalar içeren 300’den fazla ayrı kişisel kâğıt koleksiyonu ve kurumsal kayıtlardan oluşmaktadır. Arşivler, Seminary’in toplumsal konulardaki liderliğini, dini ahlak ve teolojik düşünceyi yansıtıyor. Üniversite Arşivleri, kurum tarihini korur.

Nadir Kitaplar ve El Yazması Kütüphanesi, Columbia’nun birincil kaynaklar için ana deposudur. Koleksiyonların aralığı 4000 yıl ve 500.000 basılı kitap ve 14 mil el yazmaları, kişisel gazeteler ve kayıtları kapsar. Edebî el yazmalarını 14. yüzyıldan Herman Wouk ve Erica Jong’un yazılarına, arşivlerini ise Uluslararası Barış, Rastgele Ev, İnsan Hakları İzleme ve Uluslararası Af Örgütü ABD için Carnegie Vakfı gibi çeşitli bulabiliriz. Baskı tarihi, grafik sanatlar ve sahne sanatları güçlüdür.