eCampusOntario, Açık Ders Kitabı Kütüphanesinin Başarısı Göz Dolduruyor

Ontario, Kanada’nın en kalabalık ve ikinci en büyük eyaletidir. Kanada’nın doğu-orta kısmında Doğu Kanada bölgesinde yer alır.

Çevrimiçi ve teknoloji destekli eğitimi destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan eCampusOntario, Açık Ders Kitabı Kütüphanesinin başarısını kutluyor.

Açık Ders Kitabı  Çevrimiçi kütüphanesi sayesinde ders materyallerinin artan maliyetlerinden etkilenen Ontario öğrencilerinin tasarrruf yapması hedefleniyor.

Mevcut Açık Ders Kitabı  Çevrimiçi kütüphanesi’nde  200’ün üzerinde ders kitabı bir araya getirildi. Eyaletteki herkes bu materyalleri ücretsiz görüntüleyebilir ve indirebilir. Açık Kütüphane, eğitim için iki temel engeli ele alıyor: erişim ve ulaşılabilirlik ve kütüphanenin Mayıs ayındaki yumuşak lansmanından bu yana, 2.700’den fazla öğrenci 307.000 dolardan fazla tasarruf sağladı.

Eğitimciler de  Açık Ders Kitabı  Çevrimiçi kütüphanesi’nden yararlanıyor Nasıl mı? Ders materyallerini verimli bir şekilde bulmak veya kendi Açık Ders Kitaplarını bir Creative Commons lisansı altında yayınlamak için kullanabiliyorlar. Buna ek olarak, kütüphanenin mevcut kaynakları her öğretim programının ve ders planının benzersiz ihtiyaçlarına uyacak şekilde öğretim üyeleri tarafından güncellenebilir.

eCampusOntario, Açık Ders Kitabı Kütüphanesi’ne buradan ulaşılabilir.

www.ecampusontario.ca