Halk Müziği Sanatçısı Elif Buse Doğan Kimdir? Nerelidir? Biyografisi

Elif Buse Doğan Doğum Yeri: Kocaeli ancak Aile kökeni Sivas’a dayanmaktadır.

Elif Buse Doğan Doğum Yılı: 1993

İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladı.

Kocaeli ilköğretimler arası yapılan ses yarışmalarında 3 yıl üst üste Türk Halk Müziği dalında 1. oldu

(2002-2004). 2008 yılında mezun olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarından Türk Halk Müziği nazariyat, solfej ve bağlama eğitimi aldı .

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi korosunda şef Kemal Kamalı ile birlikte 2004-2008 sürecinde Kocaeli Belediyesinin tüm konserlerinde solist ve korist olarak yer aldı.

Lise eğitimine Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde keman ve piano enstrumanlarını seçerek devam etti.

Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi adına bir çok festivale ve konsere katıldı.

2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarın’da yarı zamanlı(lise) keman ve armoni eğitimi aldı.

2008 yılında Kocaeli Oda Orkestra’sında keman icracısı olarak 2 yıl yer aldı ve bir çok konsere katıldı.

2010 yılında, Bizim KOCAELİ Gazetesinin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlemiş olduğu Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışmasının ilkinde Türk Halk müziği dalında 1. oldu.

Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ‘Ses Eğitimi Türk Halk Müziği’ bölümünü ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazandı .

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı 1.likle bitiren Doğan, Yüksek Lisans eğitimine Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda devam etmiştir.

Art Life müzik merkezinde şan dersleri veriştir.

2014 yılında Ardahan Valiliği öncülüğünde hazırlanan ‘Ardahan Türküleri’ adlı albüm projesinde Emel TAŞÇIOĞLU, Aysun GÜLTEKİN ve GÜLAY gibi önemli isimlerle yer aldı.

Karagöz Sanat Evi ve Assocıatıon Drom Kuruluşlarınca 24 – 31 Mart 2014 tarihleri arasında Ayvalık’ta düzenlenen Geleneksel Türk Müziği Atölyelerinden ‘Ses Atölyesinin’ eğitimcisi oldu.

Şubat 2015 de TRT MÜZİK de başlayan “Sıra Sende Türkiye” isimli yarışma programına katıldı ve 3.lükle tamamladı.

“Bİ HABER” isimli ilk albüm çalışmasını Mart 2015 de, ‘GEL SEVDUĞUM’ isimli ilk single çalışmasını Mart 2016 da Küp İçinde Nişasta isimli 2.single çalışmasını Ağustos 2016’da yayınlayan

TRT MÜZİK’te her hafta canlı yayınlanan AŞK İÇİN isimli müzik eğlence programı hazırlayıp sundu.(2016-2017)

‘’ELİF ZAMANI’’ isimli ikinci solo albüm çalışmasını 23 Şubat 2018’de çıkaran Doğan, TRT Müzik’te her hafta yayınlanan ‘NEFESTEN SESE’ isimli müzik eğlence programını sunmuştur.