Halk Müziği Sanatçısı Volkan Kaplan Kimdir?

Volkan Kaplan Albümleri: Berhava, An Duo / Mozaik, Tadımlık, Mail (Canlı), V. Gün

Volkan Kaplan Çalıştığı müzik şirketleri: Columbia Records, Volkan Kaplan Production, KALAN SES GÖRÜNTÜ

Volkan Kaplan’ın Berhava Adlı Albümü Hakkında:

Yaklaşık olarak 1 saatlik süre zarfında dinleyeceğiniz bu albüm, sanatçının 20 yıllık müzikal birikimini barındırmaktadır. Aynı zamanda ses mühendisi olan “Volkan Kaplan”; kendi prodüktörlüğünü yaptığı ilk solo albümü “Berhava” ile yurtiçi ve yurtdışında yapacağı etkinliklerde, dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Enstrümantal ezgilerin ve sözlü eserlerin harmanlandığı bu albümde; aranjmanlarını, ses mühendisliğini, bağlama, bass ve tar icralarını sanatçı kendisi gerçekleştirmiştir. Analog olarak kaydedilen, neredeyse hiç edit yapılmayan bu albüm, herşeyi önceden tasarlamaya ve müzisyenleri günümüzde yapılanın aksine, edit yapmadan çalmaya yönlendirmiştir. Sanatçının kendine özgü olan ve müzikal anlamda birbirinden farklı yönlerini dinleyicilere sunmak amacıyla yapılan bu albüm, icracının tüm bilgi, birikim ve müzikal ideolojisini net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Albümde bulunan eserler geleneksel olup; Anadolu coğrafyasının esintilerini beraberinde getiren ve aynı zamanda Azerbaycan’ın “mugam” müziğinin kült bir eserini de içerisinde barındırmaktadır.

İşbu albüm, ileride dinleyicilere sunulacak olan serilerin başlangıç noktası niteliğindedir. Volkan Kaplan ‘ın “Berhava” adlı ilk solo albümü için, 26 Mart pazartesi günü Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlikte; Usta Sanatçı Cengiz Özkan ve Volkan Kaplan, birbirinden değerli müzisyen kadrosu ile sahne alarak, önemli bir konsere imza atacaklar.

Berhava Adlı Albümün Parça Listesi:

1. Kesme Şikeste

2. Nezük

3. Mestane Bakışlı

4. Huri Melek Misin

5. Sevdiğimin Aşkı

6. Ladik Semahı

7. Ağır Halay(Elazığ)

8. Bağlarda Çimen Soldu

9. Beyim Gözün Aydın Olsun

10. Kömür Gözlüm Ateşine Düşeli

11. Şad Ol Deli Gönül

12. Uzun Dere Barı(Ens.)

13. Galuç(Ens.)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*