John Steinbeck’in “Fareler ve İnsanlar” Romanı Tiyatro Sahnesinde

Dünyanın en önemli yazarlarından John Steinbeck’in “Fareler ve İnsanlar” romanı tiyatro sahnesinde bizlerle buluşuyor!

İki perdeden oluşan bu tragedyayı tiyatro sahnesine uyarlayan Onur Atacan’ı aynı zamanda oyunun yönetmen koltuğunda göreceğiz. Başrollerinde Merve Sevi ve Murat Makar’ın oynadığı oyunda onlara Murat Ilgar, Cüneyt Vural, Soner Enmutlu, Ubeyd Unal, Cengiz Gül ve Chidy Nonkenche eşlik edecek.

Yalnızlıklarında kaybolmuş insanların arasında var olmaya çalışan iki dostun sürükleyici hikayesini anlatan “Fareler ve İnsanlar”, Tayyare Kültür Merkezi sahnesinde sizleri bekliyor. Bu önemli eseri sahnede izlemek için bizlere mutlaka eşlik edin!

Fareler ve İnsanlar

Onur Atacan’ın yönettiği Fareler ve İnsanlar tiyatro oyunu, 14 Şubat’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi Sahne’de..

Issız bir kasaba…

Umudunu yitirmiş insanlar… Yarını olmayan mevsimlik işçiler…Yalnızlıklarında kaybolmuş bu insanların arasında var olmaya çalışan iki dost: George ve Lennie…George sert, sabırlı ve zeki bir adamdır; Lennie ise zihinsel engellidir, son derece kuvvetli olmasına rağmen çocuksu bir karaktere sahiptir ve fare saplantısı vardır.

Uzun zamandır beraber olan bu ikilinin, tüm umutlarını yitirmiş insanların arasında en büyük şansları dostlukları ve hayalleridir. Bu hayaller, çiftlikteki diğer insanları da bir girdap gibi yavaş yavaş içine çeker; kasabadan kurtulmak için hayaller kurulur, planlar yapılır ve sonunda gitmezamanı gelir. Ne var ki, fareler ve insanların en iyi düşünülmüş planları genellikle boşa çıkar.

Yazan: John Steinbeck
Uyarlayan ve Yöneten: Onur Atacan
Dekor: Nazmi Karabacak
Kostüm: Güner Eskun
Müzik: Yücel Arzen
Ses Işık:Mustafa Algül
Oyuncular: Merve Sevi Murat Makar Murat Ilgar Cüneyt Vural Soner Enmutlu Ubeyd Ünal Cengiz Gül Umut Yasar ve Poyraz

Tarih : 14 Şubat Çarşamba, 20:30
Adres : Bursa Tayyare Kültür Merkezi, Atatürk Cad. Heykel Osmangazi