Kitbox Tasarım Işığın Ortaya Çıkışından İlham Alarak Tasarımlarını Geliştiriyor

KitBox birbirinden farklı ürünlerin tasarımını yapan ve tasarımını yaptıkları ürünleri kurdukları internet sitesi aracılığıyla kullanıcıyla buluşturan bir tasarım firması. Design Week Turkey 2017 fuarında ziyaret ettiğimiz KitBox tasarım’ın standı gerek standın tasarımı gerekse stantta sergilenen ürünlerin şıklığı nedeniyle  insanın üzerinde ilk etki olarak bir rahatlama duygusu oluşturuyor.

Kitbox tasarımın kurucusu ve tasarımcısı olan Tuğçe Sönmez Evin’den kolleksiyonları ve ilham kaynakları hakkında bilgi aldık.

Işığın ortaya çıkışı ve insana ulaşmasından Thomas Edison’un ilk tasarımı olan flamanlı  ampüllerden yola çıkarak bunun etrafından tasarımlarını şekillendiriyorlar. Aydınlatma tasarımlarının kimisi ışığı yayacak şekilde, kimisi ise sensörü tamamen serbest bırakacak şekilde bir diğeri ise ışığı hapsedecek şekilde tasarlanmış. Tasarımlar prinç gibi, demir gibi elde işlenebilen materyallerle şekillenmiş.

Aynı şekilde prinç gibi, demir gibi elde işlenebilen malzemeden daha fazla tasarım çıkarabilecekleri masaüstü aksesuarlar gibi ürünlerin tasarımlarıyla alakalı olarak  ustalarla el emeğiyle tasarlanmış el tasarımı masaüstü aksesuarlar üzerinde çalışılmış. Burada malzemeden yola çıkarak. onun potansiyelini keşfedip onunla yapabilecekleri tasarımlar üzerinde durmuşlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*