Sanatçısı Emre Sertkaya Kimdir? Nerelidir? Memleketi Neresidir?

Emre Sertkaya 2016’da O Ses Türkiye’ye katıldı ve birinci oldu.

Emre Sertkaya Albümleri: Yanıyor

Emre Sertkaya Çalıştığı müzik şirketi: Dokuz Sekiz Müzik

Emre Sertkaya’nın Yanıyor [2018] Albümü Hakkında:

Emre Sertkaya, son dönemin genç, popüler ve yetenekli yorumcu, söz yazarı ve bestecilerindendir.

Müziğe gitar çalarak başladı ve özel vokal tekniği ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. 2016’da O Ses Türkiye’ye katıldı ve birinci oldu. Yarışma süresince adından sıkça söz ettiren Emre Sertkaya, güçlü vokal tekniği ile dinleyicilerden tam not aldı ve kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaştı. 2017 yılında ilk teklisi “Sevdanın Yolları” nı yayımladı.

Emre Sertkaya uzun zamandır beklenen çıkış albümü ” Yanıyor”u DokuzSekiz Müzik yapımcılığında yayımlıyor. 12 şarkından oluşan albümdeki 6 şarkının bestesi Emre Sertkaya’ya ait ve bu bestelerden biri ünlü şair Sabahattin Ali’nin “Bütün İnsanlara” şiirine yapıldı. Albümde daha önce Sezen Aksu’dan dinlediğimiz, Arto Tunçboyacıyan besteleri “Namus” ve “Yeniliğe Doğru” şarkılarını yeniden yorumladı. Şarkıcının seslendirmiş olduğu “Minnet Eylemem”, “Geçti Dost Kervanı” gibi türküler ise doğu-batı sentezi ve uhrevi sound’u ile ön plana çıkıyor. Albümde yine kendi bestesi olan Tembih Etmem şarkısı ise geçmiş ile gelecek arasında bağ kuran şehir ozanı kavramını dinleyiciye yakından hissettiriyor.

Albüm fotoğrafları Mehmet Turgut tarafından çekildi. “Yanıyor” şarkısına Burak Kılıçkaya yönetmenliğinde çekilen video klip ise albümün çıkış tarihinde yayında olacak. Albüm ile aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Yanıyor” ile Emre Sertkaya, kendi deneyimlerinden de yola çıkarak ayrılığın anatomisini sorguluyor.

Emre Sertkaya’nın Yanıyor [2018] Albümünün İçeriği:

1. Çıkış Yok

2. Tembih Etmem

3. Yanıyor

4. Yeniliğe Doğru

5. Bütün İnsanlara

6. Minnet Eylemem

7. Her Şey Bir An

8. Geçti Dost Kervanı

9. Namus

10. Öyle Bakma

11. Sevdanın Yolları

12. Pusula

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*