Sezen Aksu – Eksik Şiir – İkinci Kitap – Şarkı Sözleri (2006 – …) – Şiir Kitabı

2006 yılında yayımladığımız Eksik Şiir, Sezen Aksu’nun 1975’ten o tarihe kadar kaleme aldığı şarkı sözlerinden bir seçkiyi içeriyordu. Şimdi bir İkinci Kitap ekledik. Bu kitapta 2006’dan sonra yazdıklarının yanı sıra, henüz yayınlanmamış, bestelenmemiş sözler de yer alıyor – bir de ilk kitapta gözden kaçırdığımız ama vazgeçilmez olan eski tarihliler var.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabın önsözünde şu satırlar yer ALIYOR;

EN BÜYÜK ŞÜKRÜM

“Canımın istediğini ve ağzıma geleni söyledim yıllar içinde. Kelimelerimin müzikten geçmesi, sözlerime kulak verilme ayrıcalığını tanıdı. Hepimizin derdi bu değil mi? Duyun beni, görün beni, sevin beni. Müzik benim, ‘bu dünyada ben de varım’ diye çırpınan fanilerden biri olarak en büyük şükrüm. Müziği çektiğinizde de kalan eksik bir şiir. Bana fazlasıyla yetti.”

Yazar: Sezer Aksu

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016

sezen23

Sezen Aksu – Eksik Şiir  Şarkı Sözleri (1977-2006) – Şiir Kitabı

Sezen Aksu’nun 1975-2006 arasında yazdığı dört yüzün üzerinde şarkı sözünden seçtiğimiz 197’si yer alıyor kitapta. Bazılarını çok iyi hatırlayacaksınız.Kendi kendinize mırıldandığınız, hiçbir zaman unutamadığınız şarkılar… Ama muhtemelen bilmediklerinizle, duymadıklarınızla da karşılaşacaksınız.

Türkiye’de art arda 3-4 kuşağın hatıralarında yer etmiş Sezen şarkılarını böyle bir kitap bütünlüğü içinde, bu kez “okunacak” bir şey olarak sunarken, sanatçının şarkı sözlerinin taşıdığı şiirselliği okurla paylaşmak, kendi müziklerine kavuşmazdan önce, kâğıt üstüne ilk geldikleri halleriyle okutmak istedik.

Eksik Şiir, aşk ve sevgi, tutkularımız, vazgeçişlerimiz ve hep yeniden umutlanışımız üzerine bir kitap. İnsan olmakla ne kadar kırılgan olduğumuzu, ama her şeye rağmen yaralarımızı sarıp ayakta durabilecek güce sahip olduğumuzu kanıtlıyor.

Yazar: Sezen Aksu

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2015

Yayınevi: Metis Yayıncılık

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*