Bina İçinde Yatay Hareket Eden Asansörler İle Alakalı Yenilikler

thyssenkrupp, inşaat endüstrisinin küresel kentleşmenin zorluklarıyla yüzleşmesini sağlamak için dünyanın ilk ipsiz asansör sistemini geliştirir. MULTI, thyssenkrupp’un, asansör endüstrisinde dönüm noktası bir devrim ve orta ve yüksek katlı binalar için yeni ve verimli bir nakliye çözümü temsil eden kapsamlı asansör teknolojileri repertuarında sunduğu en son üründür.

thyssenkrupp, tarafından Bina içinde yatay hareket edebilen asansörlerin geliştirilmesinde Transrapid manyetik treni için geliştrilen Multi manevra sistemi ile lineer motor teknolojisinden yararlanılmıştır. Sistemde kablolar yerine Lineer motorlar kullanılıyor. Sistemin prototipinin testleri yapılırken 2019’dan itibaren gerçek uygulamalarda kullanılabileceği belirtiliyor.

http://www.thyssenkrupp-asansor.com.tr

Bina Dışından Yatay Giden – Hareket Eden Asansörler Hakkındaki İnternetteki Web Siteleri

LEITNER yatay asansörleri düşey asansörler ile aynı temel teknolojiyi kullanır.

https://www.leitner-ropeways.com/tr/ueruenler/yatay-asansoerler-52/

L-TEC Outdoorlift, yenilikçi sürüş sistemiyle ve her türlü arazi şartlarına uyan üstün kabiliyetli yapıyla donatılmış, kendinden hareket kapasitesine sahip bir dış asansör sistemidir. Engebeli ve geniş arazilerde özelleştirilmiş kullanım için dizayn edilmiştir.

http://www.valter.com.tr/Home/YatayAsansor

Yüksek seyahat hızı imkanı. (1.6 m/s) ACVV ve VWF hız kontrol ile güvenli seyahat

http://www.megaasansor.com.tr/sayfalar.220.yatayasansor.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*