YERLİ Bilimkurgu Yükseliyor e-dergisi tarafından hazırlanan “Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2018” yayınlandı

YERLİ Bilimkurgu Yükseliyor e-dergisi tarafından hazırlanan özel olarak yeniden düzenlenen öykülerden oluşan ve 58 farklı yazarın 62 öyküsünü içeren, ücretsiz olarak indirilip okunabilen “Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2018” yayınlandı

(Tanıtım Bülteninden)
“Yerli Bilimkurgu Yükseliyor” ekibi olarak amacımız; türün hayranlarını bir araya getirerek, maalesef pek çoğundan haberdar olmadığımız bilimkurgu yazarlarımızı ve görmezlikten gelinen kitaplarını gün yüzüne çıkarmak. Yerli bilimkurgu kitaplarını üst raflara çıkararak, görünür kılmak ve ülkede bu türün ne kadar ciddi boyutlarda ürün verdiğini gösterebilmektir.

Amacımızı gerçekleştirmek için, dokuz aylık geçmişimizde üç kısa öykü yarışması düzenleyerek bu türde öykü yazanlara ulaşmaya çalıştık. Ayrıca, her ay düzenli olarak çıkarttığımız ve zengin içerikli “Yerli Bilimkurgu Yükseliyor” isimli bir dijital dergi ile daha fazla kişiye ulaşmaya çalışıyoruz.

Özgen Berkol Doğan’ın anısı olan kendi adını taşıyan kütüphaneye kazandırmak için çok kısa bir sürede, özel yazılan veya özel olarak yeniden düzenlenen öykülerden oluşan bir seçki kitabı düşündük. Ve bu düşüncemiz artık gerçek oldu.